Clubkampioenschap 2015 - 2016

  • Masters
  • Promotiereeks
  • Runners-up
  • Open reeks
  • Reglement
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Decrop Benjamin 2062 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
2 Peeren Yen 2148 1 0 0 1 0 1 1 0 1 1 1 1 1 0 9
3 Cocquyt Tijs 2110 0 1 1/2 1 1 1 1 0 0 1 0 1 1 1/2 9
4 Decrop Ruben 2039 0 1 1/2 1 1 1 1 0 0 0 1 1 0 1 8,5
5 Skuka Hekuran 1889 0 0 0 0 1 0 1 0 0 1 0 0 1 1/2 4,5
6 Pincket Thomas 1848 0 1 0 0 0 1/2 1/2 0 0 0 0 1 1/2 1 4,5
7 Pincket Michaël 1905 0 0 0 0 1 1/2 1/2 0 0 0 1 0 1/2 1 4,5
8 Dayer Glenn 1887 0 0 0 0 0 1/2 1/2 0 1 1/2 0 1/2 0 0 3

Heenronde

Ronde 1 25 september 2015
Cocquyt Tijs Dayer Glenn 1 - 0
Skuka Hekuran Pincket Michaël 0 - 1
Peeren Yen Decrop Ruben 0 - 1
Decrop Benjamin Pincket Thomas 1 - 0
Ronde 2 09 oktober 2015
Dayer Glenn Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Decrop Benjamin 0 - 1
Pincket Michaël Peeren Yen 0 - 1
Cocquyt Tijs Skuka Hekuran 1 - 0
Ronde 3 23 oktober 2015
Skuka Hekuran Dayer Glenn 1 - 0
Peeren Yen Cocquyt Tijs 0 - 1
Decrop Benjamin Pincket Michaël 1 - 0
Pincket Thomas Decrop Ruben 0 - 1
Ronde 4 06 november 2015
Dayer Glenn Decrop Ruben 0 - 1
Pincket Michaël Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Decrop Benjamin 0 - 1
Skuka Hekuran Peeren Yen 0 - 1
Ronde 5 20 november 2015
Peeren Yen Dayer Glenn 1 - 0
Decrop Benjamin Skuka Hekuran 1 - 0
Pincket Thomas Cocquyt Tijs 0 - 1
Decrop Ruben Pincket Michaël 1 - 0
Ronde 6 27 november 2015
Dayer Glenn Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Pincket Thomas 1 - 0
Peeren Yen Decrop Benjamin 1 - 0
Ronde 7 11 december 2015
Decrop Benjamin Dayer Glenn 1 - 0
Pincket Thomas Peeren Yen 1 - 0
Decrop Ruben Skuka Hekuran 1 - 0
Pincket Michaël Cocquyt Tijs 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 29 januari 2016
Dayer Glenn Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Pincket Michaël Skuka Hekuran 0 - 1
Decrop Ruben Peeren Yen 0 - 1
Pincket Thomas Decrop Benjamin 0 - 1
Ronde 2 19 februari 2016
Pincket Thomas Dayer Glenn 1 - 0
Decrop Benjamin Decrop Ruben 1 - 0
Peeren Yen Pincket Michaël 1 - 0
Skuka Hekuran Cocquyt Tijs 1 - 0
Ronde 3 04 maart 2016
Dayer Glenn Skuka Hekuran 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Peeren Yen 0 - 1
Pincket Michaël Decrop Benjamin 0 - 1
Decrop Ruben Pincket Thomas 1 - 0
Ronde 4 18 maart 2016
Decrop Ruben Dayer Glenn 1 - 0
Pincket Thomas Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Cocquyt Tijs 1 - 0
Peeren Yen Skuka Hekuran 1 - 0
Ronde 5 25 maart 2016
Dayer Glenn Peeren Yen 1 - 0
Skuka Hekuran Decrop Benjamin 0 - 1
Cocquyt Tijs Pincket Thomas 1 - 0
Pincket Michaël Decrop Ruben 1 - 0
Ronde 6 15 april 2016
Pincket Michaël Dayer Glenn 1 - 0
Decrop Ruben Cocquyt Tijs 0 - 1
Pincket Thomas Skuka Hekuran 1 - 0
Decrop Benjamin Peeren Yen 1 - 0
Ronde 7 29 april 2016
Dayer Glenn Decrop Benjamin 0 - 1
Peeren Yen Pincket Thomas 1 - 0
Skuka Hekuran Decrop Ruben 0 - 1
Cocquyt Tijs Pincket Michaël 1 - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Vanden Bussche Steven 1773 1/2 1/2 1 1 1/2 1 1 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1 10
2 Hollevoet Joachim 1785 1/2 1/2 1 1 1 1 1 1/2 1/2 0 1/2 1/2 1 1 10
3 Drabs Olivier 1872 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1 1/2 1/2 0 1/2 1/2 1 1 8,5
4 Wollaert Brian 1678 0 0 0 0 1 1 1 0 1 1 1/2 1 0 1 7,5
5 Wuyts Tom 1666 0 0 1/2 1 1/2 1 1 1/2 1/2 1/2 1/2 0 1/2 1/2 7
6 Deceuninck André 1566 1/2 0 1/2 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 0 1 1/2 1 6,5
7 Tytgat Karel 1687 0 0 1/2 0 0 1/2 1 1/2 0 0 1 1/2 1/2 1/2 5
8 Dereeper Wim 1603 0 0 0 0 0 1/2 0 0 0 0 0 1/2 0 1/2 1,5

Heenronde

Ronde 1 25 september 2015
Hollevoet Joachim Tytgat Karel 1 - 0
Wollaert Brian Dereeper Wim 1 - 0
Wuyts Tom Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Deceuninck André Vanden Bussche Steven 1/2 - 1/2
Ronde 2 09 oktober 2015
Tytgat Karel Vanden Bussche Steven 0 - 1
Drabs Olivier Deceuninck André 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Wuyts Tom 0 - 1
Hollevoet Joachim Wollaert Brian 1 - 0
Ronde 3 23 oktober 2015
Wollaert Brian Tytgat Karel 1 - 0
Wuyts Tom Hollevoet Joachim 0 - 1
Deceuninck André Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Vanden Bussche Steven Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 4 06 november 2015
Tytgat Karel Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Vanden Bussche Steven 0 - 1
Hollevoet Joachim Deceuninck André 1 - 0
Wollaert Brian Wuyts Tom 0 - 1
Ronde 5 20 november 2015
Wuyts Tom Tytgat Karel 1 - 0
Deceuninck André Wollaert Brian 0 - 1
Vanden Bussche Steven Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Dereeper Wim 1 - 0
Ronde 6 27 november 2015
Tytgat Karel Dereeper Wim 1 - 0
Hollevoet Joachim Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Wollaert Brian Vanden Bussche Steven 0 - 1
Wuyts Tom Deceuninck André 1/2 - 1/2
Ronde 7 11 december 2015
Deceuninck André Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Vanden Bussche Steven Wuyts Tom 1 - 0
Drabs Olivier Wollaert Brian 1 - 0
Dereeper Wim Hollevoet Joachim 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 29 januari 2016
Tytgat Karel Hollevoet Joachim 0 - 1
Dereeper Wim Wollaert Brian 0 - 1
Drabs Olivier Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Vanden Bussche Steven Deceuninck André 1/2 - 1/2
Ronde 2 19 februari 2016
Vanden Bussche Steven Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Deceuninck André Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Wollaert Brian Hollevoet Joachim 1 - 0
Ronde 3 04 maart 2016
Tytgat Karel Wollaert Brian 1 - 0
Hollevoet Joachim Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Deceuninck André 0 - 1
Drabs Olivier Vanden Bussche Steven 1/2 - 1/2
Ronde 4 18 maart 2016
Drabs Olivier Tytgat Karel 1 - 0
Vanden Bussche Steven Dereeper Wim 1 - 0
Deceuninck André Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Wollaert Brian 1/2 - 1/2
Ronde 5 25 maart 2016
Tytgat Karel Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Wollaert Brian Deceuninck André 1 - 0
Hollevoet Joachim Vanden Bussche Steven 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Drabs Olivier 0 - 1
Ronde 6 15 april 2016
Dereeper Wim Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Vanden Bussche Steven Wollaert Brian 1 - 0
Deceuninck André Wuyts Tom 1 - 0
Ronde 7 29 april 2016
Tytgat Karel Deceuninck André 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Vanden Bussche Steven 1/2 - 1/2
Wollaert Brian Drabs Olivier 1 - 0
Hollevoet Joachim Dereeper Wim 1 - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Nierynck Willy 1678 1/2 1/2 1 1 0 1 1 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1 1 9,5
2 Tanghe Joran 1386 1/2 1/2 0 1 1 0 1 1/2 1 0 1 1 0 1 8,5
3 Rommelaere Patrick 1585 1/2 1/2 1 1 0 1 1/2 1/2 0 1 1/2 0 1 1/2 8
4 Kim Oleg 1684 0 1 0 0 1 1 1 1/2 1 0 0 1 0 1 7,5
5 Eggers Roel 1394 0 0 0 1 1 1/2 0 1/2 0 1/2 1 1/2 1 1/2 6,5
6 Pierloot Luc 1587 1 0 1 0 0 0 0 1/2 1 1 0 1/2 1/2 1 6,5
7 Vandevelde Luc 1536 0 1 0 0 1/2 1 1/2 0 0 0 1 0 1/2 1 5,5
8 Masset Serge 1530 0 0 1/2 0 1 1 1/2 0 0 1/2 0 1/2 0 0 4

Heenronde

Ronde 1 25 september 2015
Nierynck Willy Eggers Roel 1 - 0
Rommelaere Patrick Vandevelde Luc 1 - 0
Masset Serge Kim Oleg 0 - 1
Tanghe Joran Pierloot Luc 1 - 0
Ronde 2 09 oktober 2015
Eggers Roel Pierloot Luc 1 - 0
Kim Oleg Tanghe Joran 1 - 0
Vandevelde Luc Masset Serge 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Ronde 3 23 oktober 2015
Rommelaere Patrick Eggers Roel 1 - 0
Masset Serge Nierynck Willy 0 - 1
Tanghe Joran Vandevelde Luc 0 - 1
Pierloot Luc Kim Oleg 0 - 1
Ronde 4 06 november 2015
Eggers Roel Kim Oleg 1 - 0
Vandevelde Luc Pierloot Luc 1 - 0
Nierynck Willy Tanghe Joran 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Masset Serge 1/2 - 1/2
Ronde 5 20 november 2015
Masset Serge Eggers Roel 1 - 0
Tanghe Joran Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Pierloot Luc Nierynck Willy 1 - 0
Kim Oleg Vandevelde Luc 1 - 0
Ronde 6 27 november 2015
Eggers Roel Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Kim Oleg 1 - 0
Rommelaere Patrick Pierloot Luc 0 - 1
Masset Serge Tanghe Joran 0 - 1
Ronde 7 11 december 2015
Tanghe Joran Eggers Roel 1 - 0
Pierloot Luc Masset Serge 0 - 1
Kim Oleg Rommelaere Patrick 0 - 1
Vandevelde Luc Nierynck Willy 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 29 januari 2016
Eggers Roel Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Vandevelde Luc Rommelaere Patrick 0 - 1
Kim Oleg Masset Serge 1 - 0
Pierloot Luc Tanghe Joran 1 - 0
Ronde 2 19 februari 2016
Pierloot Luc Eggers Roel 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Kim Oleg 0 - 1
Masset Serge Vandevelde Luc 0 - 1
Rommelaere Patrick Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Ronde 3 04 maart 2016
Eggers Roel Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Masset Serge 1 - 0
Vandevelde Luc Tanghe Joran 0 - 1
Kim Oleg Pierloot Luc 1 - 0
Ronde 4 18 maart 2016
Kim Oleg Eggers Roel 0 - 1
Pierloot Luc Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Masset Serge Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Ronde 5 25 maart 2016
Eggers Roel Masset Serge 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Tanghe Joran 0 - 1
Nierynck Willy Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Vandevelde Luc Kim Oleg 1 - 0
Ronde 6 15 april 2016
Vandevelde Luc Eggers Roel 0 - 1
Kim Oleg Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Pierloot Luc Rommelaere Patrick 1 - 0
Tanghe Joran Masset Serge 1 - 0
Ronde 7 29 april 2016
Eggers Roel Tanghe Joran 0 - 1
Masset Serge Pierloot Luc 0 - 1
Rommelaere Patrick Kim Oleg 1 - 0
Nierynck Willy Vandevelde Luc 1 - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Totaal
1 Brackx Theo 1501 1/2 1 1/2 1 1 1 1 1 1/2 1/2 1 1 1 1 1 1 1 1 16
2 Yperman Jeffrey 1362 1/2 1/2 1 1 1 0 1 1 1 1/2 1/2 1 1 0 1 1 1 1 14
3 Podevijn Guido 1491 0 1/2 1 0 1 1 1 1/2 1 0 1/2 0 1/2 0 1 1 1 1/2 10,5
4 Vanhee Yordi 1150 1/2 0 0 0 0 1 1 1 1 0 0 1 0 0 1 1 1 1 9,5
5 Dewulf Bjorn 1194 0 0 0 1 0 0 0 1 1 0 0 1/2 1 1 1/2 1 1 1 9
6 Bleyaert Stefaan 1151 0 0 0 1 1 0 1/2 1 1 0 0 1 1 0 1 1 0 0 8,5
7 Lequy Cedric - 0 1 0 0 1 1 0 1 1 0 0 0 0 1/2 0 1/2 1 1 8
8 De Meyere Kathleen 1198 0 0 0 0 1 1/2 1 1 1 0 0 0 0 0 0 1/2 0 1 6
9 Bolle Daniel 1225 0 0 1/2 0 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 1 0 4,5
10 Moelaert Benny 1150 1/2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1/2 0 0 0 0 0 1 2

Heenronde

Ronde 1 25 september 2015
Yperman Jeffrey Lequy Cedric 0 - 1
Vanhee Yordi Dewulf Bjorn 0 - 1
Bleyaert Stefaan Podevijn Guido 0 - 1
De Meyere Kathleen Moelaert Benny 1 - 0
Brackx Theo Bolle Daniel 1 - 0
Ronde 2 02 oktober 2015
Lequy Cedric Bolle Daniel 1 - 0
Moelaert Benny Brackx Theo 1/2 - 1/2
Podevijn Guido De Meyere Kathleen 1 - 0
Dewulf Bjorn Bleyaert Stefaan 0 - 1
Yperman Jeffrey Vanhee Yordi 1 - 0
Ronde 3 09 oktober 2015
Vanhee Yordi Lequy Cedric 1 - 0
Yperman Jeffrey Bleyaert Stefaan 1 - 0
De Meyere Kathleen Dewulf Bjorn 1 - 0
Brackx Theo Podevijn Guido 1 - 0
Bolle Daniel Moelaert Benny 1 - 0
Ronde 4 23 oktober 2015
Lequy Cedric Moelaert Benny 1 - 0
Podevijn Guido Bolle Daniel 1/2 - 1/2
Dewulf Bjorn Brackx Theo 0 - 1
Yperman Jeffrey De Meyere Kathleen 1 - 0
Vanhee Yordi Bleyaert Stefaan 0 - 1
Ronde 5 06 november 2015
Bleyaert Stefaan Lequy Cedric 0 - 1
De Meyere Kathleen Vanhee Yordi 0 - 1
Brackx Theo Yperman Jeffrey 1/2 - 1/2
Bolle Daniel Dewulf Bjorn 1 - 0
Moelaert Benny Podevijn Guido 0 - 1
Ronde 6 13 november 2015
Lequy Cedric Podevijn Guido 0 - 1
Dewulf Bjorn Moelaert Benny 1 - 0
Yperman Jeffrey Bolle Daniel 1 - 0
Vanhee Yordi Brackx Theo 1/2 - 1/2
Bleyaert Stefaan De Meyere Kathleen 1/2 - 1/2
Ronde 7 20 november 2015
De Meyere Kathleen Lequy Cedric 1 - 0
Brackx Theo Bleyaert Stefaan 1 - 0
Bolle Daniel Vanhee Yordi 0 - 1
Moelaert Benny Yperman Jeffrey 0 - 1
Podevijn Guido Dewulf Bjorn 0 - 1
Ronde 8 27 november 2015
Lequy Cedric Dewulf Bjorn 1 - 0
Yperman Jeffrey Podevijn Guido 1/2 - 1/2
Vanhee Yordi Moelaert Benny 1 - 0
Bleyaert Stefaan Bolle Daniel 1 - 0
De Meyere Kathleen Brackx Theo 0 - 1
Ronde 9 11 december 2015
Brackx Theo Lequy Cedric 1 - 0
Bolle Daniel De Meyere Kathleen 0 - 1
Moelaert Benny Bleyaert Stefaan 0 - 1
Podevijn Guido Vanhee Yordi 1 - 0
Dewulf Bjorn Yperman Jeffrey 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 22 januari 2016
Lequy Cedric Yperman Jeffrey 0 - 1
Dewulf Bjorn Vanhee Yordi 1 - 0
Podevijn Guido Bleyaert Stefaan 0 - 1
Moelaert Benny De Meyere Kathleen 0 - 1
Bolle Daniel Brackx Theo 0 - 1
Ronde 2 29 januari 2016
Bolle Daniel Lequy Cedric 0 - 1
Brackx Theo Moelaert Benny 1 - 0
De Meyere Kathleen Podevijn Guido 0 - 1
Bleyaert Stefaan Dewulf Bjorn 0 - 1
Vanhee Yordi Yperman Jeffrey 0 - 1
Ronde 3 05 februari 2016
Lequy Cedric Vanhee Yordi 0 - 1
Bleyaert Stefaan Yperman Jeffrey 0 - 0 FF
Dewulf Bjorn De Meyere Kathleen 1 - 0
Podevijn Guido Brackx Theo 0 - 1
Moelaert Benny Bolle Daniel 1 - 0
Ronde 4 19 februari 2016
Moelaert Benny Lequy Cedric 0 - 1
Bolle Daniel Podevijn Guido 0 - 1
Brackx Theo Dewulf Bjorn 1 - 0
De Meyere Kathleen Yperman Jeffrey 0 - 1
Bleyaert Stefaan Vanhee Yordi 1 - 0
Ronde 5 04 maart 2016
Lequy Cedric Bleyaert Stefaan 0 - 1
Vanhee Yordi De Meyere Kathleen 1 - 0
Yperman Jeffrey Brackx Theo 1/2 - 1/2
Dewulf Bjorn Bolle Daniel 1 - 0
Podevijn Guido Moelaert Benny 1/2 - 1/2
Ronde 6 18 maart 2016
Podevijn Guido Lequy Cedric 1 - 0
Moelaert Benny Dewulf Bjorn 0 - 1
Bolle Daniel Yperman Jeffrey 0 - 1
Brackx Theo Vanhee Yordi 1 - 0
De Meyere Kathleen Bleyaert Stefaan 0 - 1
Ronde 7 25 maart 2016
Lequy Cedric De Meyere Kathleen 1/2 - 1/2
Bleyaert Stefaan Brackx Theo 0 - 1
Vanhee Yordi Bolle Daniel 1 - 0
Yperman Jeffrey Moelaert Benny 1 - 0
Dewulf Bjorn Podevijn Guido 1/2 - 1/2
Ronde 8 15 april 2016
Dewulf Bjorn Lequy Cedric 1/2 - 1/2
Podevijn Guido Yperman Jeffrey 1/2 - 1/2
Moelaert Benny Vanhee Yordi 0 - 1
Bolle Daniel Bleyaert Stefaan 1 - 0
Brackx Theo De Meyere Kathleen 1 - 0
Ronde 9 29 april 2016
Lequy Cedric Brackx Theo 0 - 1
De Meyere Kathleen Bolle Daniel 0 - 1
Bleyaert Stefaan Moelaert Benny 0 - 0 FF
Vanhee Yordi Podevijn Guido 1 - 0
Yperman Jeffrey Dewulf Bjorn 1 - 0

Algemeen

Artikel 1. Uitvoerend Comité

Het uitvoerend comité (UC) heeft de bevoegdheid dit reglement aan te passen. Wijzigingen worden bekrachtigd door de Algemene Vergadering. Het UC beslist over alle zaken waarvoor de toernooileider niet bevoegd is. Dit omvat ondermeer :

* Het samenstellen van de reeksen
* Het toekennen van forfaits/overmacht bij afwezigheden
* Maatregelen van algemene orde
* Het toekennen van wildcards

Artikel 2. Toernooileider

Voor ieder toernooi dat volgens dit reglement gespeeld wordt, duidt het UC een toernooileder (TL) aan. Bij voorkeur is de TL een officiële scheidsrechter. De TL is verantwoordelijk voor :

* De toepassing van de regels van het schaakspel.
* De paringen
* De planning en het goede verloop van het toernooi

Indien de TL onbeschikbaar is of zelf betrokken partij is, dan draagt hij zijn bevoegdheid tijdelijk over aan een beschikbaar lid, bij voorkeur een officiële scheidsrechter. Als onbeschikbaar wordt beschouwd :

* De TL is afwezig
* De TL speelt zelf nog zijn partij

Artikel 3. Klachten

Iedere deelnemer aan een toernooi kan tot 14 dagen na het feit een klacht indienen bij het UC. Het UC neemt een beslissing op de eerstvolgende vergadering, voor zover de regels van het schaakspel dit toelaten en na alle partijen te hebben aanhoord. De beslissing van het UC is definitief.

Artikel 4. Scheidingssystemen

De volgende scheidingssystemen worden toegepast bij het bepalen van de rangschikking :

Voor Round Robin :

* Uitslag onderlinge partijen
* Koya systeem
* Aantal gewonnen wedstrijden
* Sonneborn-Berger systeem
* Lottrekking

Voor Zwitsers tornooi :

* Uitslag onderlinge partijen
* Medium Bucholz
* Bucholz
* Sonneborn-Berger systeem
* Lottrekking

Clubkampioenschap

Artikel 5. Formule

Het clubkampioenschap wordt betwist in verschillende reeksen. Aan de master reeks nemen 8 spelers deel, die een dubbele round robin spelen.

Het UC beslist, afhankelijk van het aantal spelers, met welke formule en in hoeveel reeksen de overige spelers spelen. Er wordt naar gestreefd om het kampioenschap voor de lagere reeksen op dezelfde datum te beëindigen als voor de eerste reeks.

Artikel 6. Samenstelling reeksen

De volgende spelers hebben het recht om in de masters te spelen :

* De eerste 4 van de master van vorig jaar
* De eerste 2 van de promotie reeks van vorig jaar

De volgende spelers hebben het recht om in de promotie reeks te spelen :

* 5 & 6 & 7 & 8 van de masters van vorig jaar

* 3 & 4 van de promotie reeks van vorig jaar
* De eerste 2 van de runners up van vorig jaar

De volgende spelers hebben het recht om in de promotie reeks te spelen :

* 5 & 6 & 7 & 8 van de promotie reeks van vorig jaar

* 3 & 4 van de runners up van vorig jaar
* De eerste 2 van de open reeks van vorig jaar

De rest van de spelers wordt ondergebracht in de open reeks.

De spelers moeten ten laatste op de avond van de Algemene Vergadering aan het UC meedelen indien ze van dit recht wensen gebruik te maken. Nadien vervalt dit recht.

Indien een speler geen gebruik maakt van dit recht, gaat het recht niet over naar een andere persoon.

Het UC kent alle andere plaatsen toe. Het UC houdt rekening met de volgende criteria :

* De geschiedenis en prestaties van de spelers in vorige clubkampioenschappen
* De hoogste elo (Fide of nationaal)
* De deelname aan nationale en West-Vlaamse interclubs
* Het groeipotentieel van jeugdspelers

Artikel 7. Voorwaarden deelname

Enkel clubleden (gewone + effectieve leden) kunnen deelnemen aan het clubkampioenschap.

Het deelnamerecht bedraagt 15 € voor senioren en 10 € voor jeugdspelers en omvat het speelgeld voor alle ronden.

Een deelnemer mag niet starten aan het clubkampioenschap indien het lidgeld en het deelnamerecht niet betaald zijn.

Artikel 8. Tempo en aanvangsuur

Het tempo bedraagt 1u 30 min voor 40 zetten + 30 min + 30 sec bonustijd per zet vanaf zet 1.

Notatie is altijd verplicht.

De partijen worden gestart om 20u30.

Een speler die om 21u15 zonder geldige redenen nog niet in het lokaal aanwezig is verliest de partij met forfait.

Artikel 9. Uitstellen van partijen

Een speler kan tot maximaal 3 partijen uitstellen.

Het uitstellen gebeurt ten laatste op de donderdagavond 24h00 voorafgaand aan de partij. Hij verwittigt de TL en zijn tegenstander. Na donderdagavond 20u15 kan een speler niet meer uitstellen en is de partij forfait.

Een speler kan bezwaar indienen bij het UC.

Het UC kan beslissen dat een speler door overmacht niet aanwezig kon zijn. In dit geval wordt de partij op een latere datum gespeeld.

Aan de hand van alle uitgestelde partijen en in de mate van het mogelijke rekening houdend met de wensen van de betrokken spelers, stelt de TL een agenda samen voor de inhaalronden en maakt deze ten laatste op de maandag voor iedere inhaalronde bekend.

Een speler die een of meerdere partijen heeft uitgesteld, wordt geacht beschikbaar te zijn op de inhaaldata. Indien hij niet aanwezig kan zijn tijdens een inhaalronde, kan hij de dan geplande partij opnieuw uitstellen. Dit uitstel telt mee voor de telling in het eerste puntje van dit artikel.

Een speler die zelf geen partijen heeft uitgesteld en die niet aanwezig kan zijn voor een geplande partij tijdens de inhaalronde, kan deze partij uitstellen, zonder dat dit meetelt voor de telling in het eerste puntje van dit artikel.

Een speler wordt uit het toernooi verwijderd indien hij het eerste puntje van dit artikel overtreedt.

Een partij kan altijd vooruit gespeeld worden mits verwittigen van de TL.

Artikel 10. Forfait

Indien een speler algemeen forfait geeft of uit het toernooi verwijderd wordt, gelden volgende regels :

* Voor de verrekening van de totaaluitslag, wordt de speler volledig uit het toernooi of een gedeelte van het toernooi geschrapt indien hij de helft of minder dan de helft van de partijen heeft gespeeld in het toernooi of een gedeelte van het toernooi.
* Voor een dubbele round robin wordt de heen en de terugronde als aparte toernooigedeelten aangeven.
* Indien hij wel meer helft van de partijen heeft gespeeld, worden de gespeelde partijen meegerekend.

Artikel 11. Eloverwerking

Het toernooi telt mee voor de nationale elo & FIDE-elo.

Artikel 12. Clubkampioen en Prijzen

De speler die eerste eindigt in de master reeks wordt de nieuwe clubkampioen.

Bij gelijke stand wordt er voor het toekennen van de titel een dubbele round robin gespeeld. Indien er nog geen beslissing is worden met de winnaars van het tiebreaktoernooi telkens opnieuw een nieuw dubbel round robin toernooi gespeeld tot er een beslissing valt. Het tempo voor het eerste toernooi is 20 min + 10 sec/zet. Voor het volgende toernooi 15min + 5sec/zet, en tenslotte 5min + 3sec/zet voor alle volgende toernooien.

Voor de geldprijzen wordt het scheidingssysteem niet toegepast. De geldprijzen worden gedeeld.

Artikel 13 Specifieke regels voor 2015 - 2016

Het kampioenschap wordt gespeeld in 4 reeksen van 8 spelers: de masterreeks de promotiereeks de runners-up en de open reeks.

Promoveren naar een hogere reeks: de eerste 2 van de promotiereeks, de runners-up en de open reeks.

Hebben blijfrecht : de eerste 4 van de masterreeks en plaatsen 3 en 4 van de promotiereeks en de runners-up.

© 2013 – 2018 Olivia & Michaël