Clubkampioenschap 2017 - 2018

  • Masters
  • Promotiereeks
  • Runners-up
  • Open reeks
  • Reglement
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Peeren Yen 2139 0 1 1/2 1 1 1 1/2 1 1/2 1 1/2 1 1 1 11
2 Decrop Ruben 2047 1 1/2 1/2 1 1 1 1 0 0 1/2 1 1 1 1 10,5
3 Cocquyt Tijs 2130 0 1/2 0 1 1/2 1/2 1 1/2 1 1/2 1 1/2 1 1 9
4 Decrop Hendrik 1960 1/2 1/2 1 1 0 1/2 1/2 0 1/2 1/2 0 1 1 1 8
5 Dayer Glenn 1825 0 0 0 0 1/2 1/2 0 1/2 0 0 1 1 1/2 1 5
6 Pincket Michaël 1861 0 0 1/2 1 1/2 1/2 0 0 0 1/2 0 0 1/2 1 4,5
7 Pincket Thomas 1908 0 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 0 0 0 0 1/2 1/2 1 4,5
8 Decrop Benjamin 2182 1/2 0 0 1/2 1 1 1/2 0 0 0 0 0 0 0 3,5

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Decrop Benjamin Peeren Yen 1/2 - 1/2
Decrop Hendrik Cocquyt Tijs 1 - 0
Decrop Ruben Pincket Thomas 1 - 0
Dayer Glenn Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Ronde 2 29 september 2017
Peeren Yen Pincket Michaël 1 - 0
Pincket Thomas Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Decrop Hendrik 1/2 - 1/2
Ronde 3 06 oktober 2017
Decrop Hendrik Peeren Yen 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Decrop Benjamin 1 - 0
Dayer Glenn Cocquyt Tijs 0 - 1
Pincket Michaël Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Ronde 4 20 oktober 2017
Peeren Yen Pincket Thomas 1 - 0
Cocquyt Tijs Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Decrop Benjamin Dayer Glenn 1 - 0
Decrop Hendrik Decrop Ruben 1/2 - 1/2
Ronde 5 03 november 2017
Decrop Ruben Peeren Yen 1 - 0
Dayer Glenn Decrop Hendrik 0 - 1
Pincket Michaël Decrop Benjamin 0 - 1
Pincket Thomas Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Ronde 6 17 november 2017
Peeren Yen Cocquyt Tijs 1 - 0
Decrop Benjamin Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Decrop Hendrik Pincket Michaël 0 - 1
Decrop Ruben Dayer Glenn 1 - 0
Ronde 7 01 december 2017
Dayer Glenn Peeren Yen 0 - 1
Pincket Michaël Decrop Ruben 0 - 1
Pincket Thomas Decrop Hendrik 1/2 - 1/2
Cocquyt Tijs Decrop Benjamin 1 - 0

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Peeren Yen Decrop Benjamin 1 - 0 FF
Cocquyt Tijs Decrop Hendrik 1/2 - 1/2
Pincket Thomas Decrop Ruben 0 - 1
Pincket Michaël Dayer Glenn 0 - 1
Ronde 2 02 februari 2018
Pincket Michaël Peeren Yen 0 - 1
Dayer Glenn Pincket Thomas 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Cocquyt Tijs 0 - 1
Decrop Hendrik Decrop Benjamin 1 - 0 FF
Ronde 3 09 februari 2018
Peeren Yen Decrop Hendrik 1 - 0
Decrop Benjamin Decrop Ruben 0 - 1 FF
Cocquyt Tijs Dayer Glenn 1 - 0
Pincket Thomas Pincket Michaël 1/2 - 1/2
Ronde 4 16 februari 2018
Pincket Thomas Peeren Yen 0 - 1
Pincket Michaël Cocquyt Tijs 1/2 - 1/2
Dayer Glenn Decrop Benjamin 1 - 0 FF
Decrop Ruben Decrop Hendrik 1/2 - 1/2
Ronde 5 23 februari 2018
Peeren Yen Decrop Ruben 1 - 0
Decrop Hendrik Dayer Glenn 0 - 1
Decrop Benjamin Pincket Michaël 0 - 1 FF
Cocquyt Tijs Pincket Thomas 1 - 0
Ronde 6 09 maart 2018
Cocquyt Tijs Peeren Yen 1/2 - 1/2
Pincket Thomas Decrop Benjamin 1 - 0 FF
Pincket Michaël Decrop Hendrik 0 - 1
Dayer Glenn Decrop Ruben 0 - 1
Ronde 7 30 maart 2018
Peeren Yen Dayer Glenn 1/2 - 1/2
Decrop Ruben Pincket Michaël 1 - 0
Decrop Hendrik Pincket Thomas 1 - 0
Decrop Benjamin Cocquyt Tijs 0 - 1 FF
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Hollevoet Joachim 1802 1/2 1 1/2 1/2 1 1 1/2 1/2 0 1/2 1 1/2 1 1 9,5
2 Wuyts Tom 1689 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1/2 8
3 Pierloot Luc 1604 0 1/2 1/2 1 1 0 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 0 7
4 Drabs Olivier 1789 1/2 1/2 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1/2 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 7
5 Tytgat Karel 1639 1/2 1/2 0 0 1/2 1/2 1/2 0 1/2 1/2 1/2 1 1 1 7
6 Nierynck Willy 1675 0 1/2 0 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 0 1 1 6,5
7 Dereeper Wim 1571 0 1/2 1 1/2 1/2 1/2 1 0 1/2 1/2 1/2 0 0 1 6,5
8 Skuka Hekuran 1811 1/2 0 1/2 1/2 1/2 1/2 0 0 1/2 1 1/2 0 0 0 4,5

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Skuka Hekuran Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Ronde 2 29 september 2017
Pierloot Luc Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Drabs Olivier 0 - 1
Skuka Hekuran Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Ronde 3 06 oktober 2017
Hollevoet Joachim Pierloot Luc 1 - 0
Drabs Olivier Skuka Hekuran 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Ronde 4 20 oktober 2017
Pierloot Luc Nierynck Willy 1 - 0
Tytgat Karel Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Dereeper Wim 0 - 1
Hollevoet Joachim Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 5 03 november 2017
Drabs Olivier Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Hollevoet Joachim 0 - 1
Wuyts Tom Skuka Hekuran 1 - 0
Nierynck Willy Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Ronde 6 17 november 2017
Pierloot Luc Tytgat Karel 1 - 0
Skuka Hekuran Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Ronde 7 01 december 2017
Dereeper Wim Pierloot Luc 1 - 0
Wuyts Tom Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Hollevoet Joachim 0 - 1
Tytgat Karel Skuka Hekuran 1/2 - 1/2

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Pierloot Luc Skuka Hekuran 0 - 1
Tytgat Karel Hollevoet Joachim 0 - 1
Nierynck Willy Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Ronde 2 02 februari 2018
Wuyts Tom Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Nierynck Willy 0 - 1
Drabs Olivier Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Skuka Hekuran 1 - 0
Ronde 3 09 februari 2018
Pierloot Luc Hollevoet Joachim 1 - 0
Skuka Hekuran Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Dereeper Wim 1 - 0
Nierynck Willy Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Ronde 4 16 februari 2018
Nierynck Willy Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Wuyts Tom Tytgat Karel 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Skuka Hekuran 1 - 0
Drabs Olivier Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Ronde 5 23 februari 2018
Pierloot Luc Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Hollevoet Joachim Dereeper Wim 1 - 0
Skuka Hekuran Wuyts Tom 1/2 - 1/2
Tytgat Karel Nierynck Willy 1 - 0
Ronde 6 09 maart 2018
Tytgat Karel Pierloot Luc 1/2 - 1/2
Nierynck Willy Skuka Hekuran 1 - 0
Wuyts Tom Hollevoet Joachim 1/2 - 1/2
Dereeper Wim Drabs Olivier 1/2 - 1/2
Ronde 7 30 maart 2018
Pierloot Luc Dereeper Wim 1/2 - 1/2
Drabs Olivier Wuyts Tom 0 - 1
Hollevoet Joachim Nierynck Willy 1/2 - 1/2
Skuka Hekuran Tytgat Karel 0 - 1 FF
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Zotikishvili Dimitri 1648 1 1 1 1/2 1/2 0 1 1/2 0 1/2 1 1 1 1 10
2 Eggers Roel 1560 0 0 1/2 1/2 1/2 0 1 1/2 1 1 1 1/2 1 1 8,5
3 Kim Oleg 1629 0 1 1 0 0 0 1 1 0 1 0 1 1 1/2 7,5
4 Vandevelde Luc 1558 0 1/2 0 1 1/2 1/2 1 1/2 0 0 1 1/2 1 1 7,5
5 Tanghe Joran 1514 1/2 1/2 1 0 1 0 1 0 0 1 0 1/2 1 1/2 7
6 Podevijn Guido 1493 1/2 1/2 1 1/2 0 1 0 0 1/2 0 1/2 1/2 1 0 6
7 Rommelaere Patrick 1525 1/2 1/2 1/2 1 1/2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5,5
8 Lequy Cedric 1508 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1/2 0 1/2 1 0 4

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Zotikishvili Dimitri Lequy Cedric 1 - 0
Kim Oleg Tanghe Joran 0 - 1
Podevijn Guido Rommelaere Patrick 1 - 0
Eggers Roel Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Ronde 2 29 september 2017
Lequy Cedric Vandevelde Luc 0 - 1
Rommelaere Patrick Eggers Roel 1 - 0
Tanghe Joran Podevijn Guido 1 - 0
Zotikishvili Dimitri Kim Oleg 1 - 0
Ronde 3 06 oktober 2017
Kim Oleg Lequy Cedric 1 - 0
Podevijn Guido Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2
Eggers Roel Tanghe Joran 1/2 - 1/2
Vandevelde Luc Rommelaere Patrick 1/2 - 1/2
Ronde 4 20 oktober 2017
Lequy Cedric Rommelaere Patrick 1 - 0
Tanghe Joran Vandevelde Luc 0 - 1
Zotikishvili Dimitri Eggers Roel 1 - 0
Kim Oleg Podevijn Guido 0 - 1
Ronde 5 03 november 2017
Podevijn Guido Lequy Cedric 0 - 1
Eggers Roel Kim Oleg 0 - 1
Vandevelde Luc Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Rommelaere Patrick Tanghe Joran 1 - 0
Ronde 6 17 november 2017
Lequy Cedric Tanghe Joran 0 - 1
Zotikishvili Dimitri Rommelaere Patrick 0 - 1
Kim Oleg Vandevelde Luc 1 - 0
Podevijn Guido Eggers Roel 1/2 - 1/2
Ronde 7 01 december 2017
Eggers Roel Lequy Cedric 1 - 0
Vandevelde Luc Podevijn Guido 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Kim Oleg 1 - 0
Tanghe Joran Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Lequy Cedric Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Tanghe Joran Kim Oleg 1 - 0
Rommelaere Patrick Podevijn Guido 0 - 1
Vandevelde Luc Eggers Roel 0 - 1
Ronde 2 02 februari 2018
Vandevelde Luc Lequy Cedric 1 - 0
Eggers Roel Rommelaere Patrick 1 - 0
Podevijn Guido Tanghe Joran 1/2 - 1/2
Kim Oleg Zotikishvili Dimitri 1 - 0
Ronde 3 09 februari 2018
Lequy Cedric Kim Oleg 1/2 - 1/2
Zotikishvili Dimitri Podevijn Guido 1 - 0
Tanghe Joran Eggers Roel 0 - 1
Rommelaere Patrick Vandevelde Luc 0 - 1
Ronde 4 16 febrauri 2018
Rommelaere Patrick Lequy Cedric 1 - 0
Vandevelde Luc Tanghe Joran 1 - 0
Eggers Roel Zotikishvili Dimitri 1/2 - 1/2
Podevijn Guido Kim Oleg 0 - 1
Ronde 5 23 februari 2018
Lequy Cedric Podevijn Guido 1 - 0
Kim Oleg Eggers Roel 0 - 1
Zotikishvili Dimitri Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Tanghe Joran Rommelaere Patrick 1 - 0
Ronde 6 09 maart 2018
Tanghe Joran Lequy Cedric 1/2 - 1/2
Rommelaere Patrick Zotikishvili Dimitri 0 - 1
Vandevelde Luc Kim Oleg 0 - 1
Eggers Roel Podevijn Guido 1/2 - 1/2
Ronde 7 30 maart 2018
Lequy Cedric Eggers Roel 0 - 1
Podevijn Guido Vandevelde Luc 1/2 - 1/2
Kim Oleg Rommelaere Patrick 1 - 0
Zotikishvili Dimitri Tanghe Joran 1 - 0
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Totaal
1 Vandeborne Eric - 0 1 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 1 12
2 Poppe Gaitan 1456 1 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1/2 1 1 1 10,5
3 Masset Serge 1472 0 1 1 0 1/2 1 1 0 0 1 1/2 1 1 1 9
4 Hollanders Luca 1338 0 1 0 1 1 1 1 0 0 0 1 1 1 1 9
5 Bleyaert Stefaan 1261 0 1 1 0 1 1 1 0 1/2 1/2 0 1 1 1 9
6 De Meyere Kathleen 1220 0 0 1/2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2,5
7 Moelaert Benny 1150 0 0 0 0 0 1 1/2 0 0 0 0 0 0 1 2,5
8 Dewulf Bjorn 1234 0 0 0 0 0 1 1/2 0 0 0 0 0 0 0 1,5

Heenronde

Ronde 1 22 september 2017
Masset Serge Vandeborne Erik 0 - 1
Poppe Gaitan Moelaert Benny 1 - 0
Hollander Luca De Meyere Kathleen 1 - 0
Bleyaert Stefaan Dewulf Bjorn 1 - 0
Ronde 2 29 september 2017
Vandeborne Erik Dewulf Bjorn 1 - 0
De Meyere Kathleen Bleyaert Stefaan 0 - 1
Moelaert Benny Hollander Luca 0 - 1
Masset Serge Poppe Gaitan 1 - 0
Ronde 3 06 oktober 2017
Poppe Gaitan Vandeborne Erik 1 - 0
Hollander Luca Masset Serge 0 - 1
Bleyaert Stefaan Moelaert Benny 1 - 0
Dewulf Bjorn De Meyere Kathleen 1 - 0
Ronde 4 20 oktober 2017
Vandeborne Erik De Meyere Kathleen 1 - 0
Moelaert Benny Dewulf Bjorn 1/2 - 1/2
Masset Serge Bleyaert Stefaan 0 - 1
Poppe Gaitan Hollander Luca 0 - 1
Ronde 5 03 november 2017
Hollander Luca Vandeborne Erik 0 - 1
Bleyaert Stefaan Poppe Gaitan 1 - 0
Dewulf Bjorn Masset Serge 0 - 1
De Meyere Kathleen Moelaert Benny 0 - 1
Ronde 6 17 november 2017
Vandeborne Erik Moelaert Benny 1 - 0
Masset Serge De Meyere Kathleen 1/2 - 1/2
Poppe Gaitan Dewulf Bjorn 1 - 0
Hollander Luca Bleyaert Stefaan 1 - 0
Ronde 7 01 december 2017
Bleyaert Stefaan Vandeborne Erik 0 - 1
Dewulf Bjorn Hollander Luca 0 - 1
De Meyere Kathleen Poppe Gaitan 0 - 1
Moelaert Benny Masset Serge 0 - 1

Terugronde

Ronde 1 12 januari 2018
Vandeborne Erik Masset Serge 1 - 0
Moelaert Benny Poppe Gaitan 0 - 1
De Meyere Kathleen Hollander Luca 0 - 1
Dewulf Bjorn Bleyaert Stefaan 0 - 1 FF
Ronde 2 02 februari 2018
Dewulf Bjorn Vandeborne Erik 0 - 1 FF
Bleyaert Stefaan De Meyere Kathleen 1 - 0
Hollander Luca Moelaert Benny 1 - 0
Poppe Gaitan Masset Serge 1 - 0
Ronde 3 09 februari 2018
Vandeborne Erik Poppe Gaitan 0 - 1
Masset Serge Hollander Luca 1 - 0 FF
Moelaert Benny Bleyaert Stefaan 0 - 1
De Meyere Kathleen Dewulf Bjorn 1 - 0 FF
Ronde 4 16 februari 2018
De Meyere Kathleen Vandeborne Erik 0 - 1
Dewulf Bjorn Moelaert Benny 0 - 1 FF
Bleyaert Stefaan Masset Serge 1/2 - 1/2
Hollander Luca Poppe Gaitan 0 - 1
Ronde 5 23 februari 2018
Vandeborne Erik Hollander Luca 1 - 0
Poppe Gaitan Bleyaert Stefaan 1/2 - 1/2
Masset Serge Dewulf Bjorn 1 - 0 FF
Moelaert Benny De Meyere Kathleen 0 - 1
Ronde 6 09 maart 2018
Moelaert Benny Vandeborne Erik 0 - 1
De Meyere Kathleen Masset Serge 0 - 1 FF
Dewulf Bjorn Poppe Gaitan 0 - 1 FF
Bleyaert Stefaan Hollander Luca 0 - 1
Ronde 7 30 maart 2018
Vandeborne Erik Bleyaert Stefaan 1 - 0
Hollander Luca Dewulf Bjorn 1 - 0 FF
Poppe Gaitan De Meyere Kathleen 1 - 0
Masset Serge Moelaert Benny 1 - 0

Algemeen

Artikel 1. Algemene regels

De FIDE-regels zijn van toepassing en zijn hier terug te vinden.

Voor het gsm-gebruik wordt het reglement van de KBSB gehanteerd.

Artikel 2. Uitvoerend Comité

Het Uitvoerend Comité (UC) stelt het reglement op en heeft de bevoegdheid dit reglement aan te passen. Wijzigingen worden bekrachtigd door de Algemene Vergadering. Het UC beslist over alle zaken waarvoor de toernooileider niet bevoegd is. Dit omvat ondermeer :

* het samenstellen van de reeksen,
* het toekennen van forfaits/overmacht bij afwezigheden,
* maatregelen van algemene orde,
* het toekennen van wildcards.

Artikel 3. Toernooileider

Voor ieder toernooi dat volgens dit reglement gespeeld wordt, duidt het UC een toernooileder (TL) aan. Voor iedere ronde zal een reservescheidsrechter bekend gemaakt worden. Bij voorkeur is de TL een officiële scheidsrechter. De TL is verantwoordelijk voor :

* de toepassing van de regels van het schaakspel,
* de paringen,
* de planning en het goede verloop van het toernooi.

Indien de TL onbeschikbaar is of zelf betrokken partij is, dan draagt hij zijn bevoegdheid tijdelijk over aan een beschikbaar bestuurslid, bij voorkeur een officiële scheidsrechter.
Als onbeschikbaar wordt beschouwd :

* de TL is afwezig,
* de TL speelt zelf nog zijn partij en de reserve heeft gedaan.

Artikel 4. Klachten

Iedere deelnemer aan een toernooi kan tot 14 dagen na het feit een klacht, via een mail aan het bestuur, indienen bij het UC. Het UC neemt een beslissing op de eerstvolgende vergadering, voor zover de regels van het schaakspel dit toelaten en na alle partijen te hebben aanhoord. De beslissing van het UC is definitief.

Artikel 5. Scheidingssystemen

De volgende scheidingssystemen worden toegepast bij het bepalen van de rangschikking :

Voor Round Robin :

* Uitslag onderlinge partijen
* Koya systeem
* Aantal gewonnen wedstrijden
* Sonneborn-Berger systeem

Voor Zwitsers tornooi :

* Medium Bucholz
* Bucholz
* Sonneborn-Berger systeem

Clubkampioenschap

Artikel 6. Formule

Het UC beslist met welke formule en in hoeveel reeksen er gespeeld wordt.

Als standaard worden er reeksen met 8 spelers vooropgesteld die een dubbele round robin spelen. De 3 hoogste reeksen zijn: de masters, de promotie en de runners-up.

Indien er een gevoelige toename is van sterke spelers, die niet deelnamen aan het vorige kampioenschap, kan het UC overwegen om te uitzonderlijken titel, een of meer van de 3 bovenvermelde reeksen uit te breiden tot 9 of 10 spelers, om te voorkomen dat er een te groot eloverschil optreedt tussen de nieuwe spelers en de bestaande.

Alle niet toegewezen spelers komen in 1 of meer open reeksen terecht.

Indien er een gevoelige toename is van sterke spelers, die niet deelnamen aan het vorig kampioenschap, kan het UC overwegen om ten uitzonderlijken titel, een of meer van de bovenvermelde reeksen uit te breiden tot 9 of 10 spelers, om te voorkomen dat er een te groot verschil in speelsterkte optreedt tussen de nieuwe spelers en de bestaande.

Artikel 7. Samenstelling reeksen

7.1 Verworven recht

De volgende spelers hebben het blijfrecht om in de masters te spelen :

* de eerste 4 van de master van vorig jaar,
* de eerste 2 van de promotiereeks van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de promotiereeks te spelen :

* de overige spelers van de masters van vorig jaar,
* 3 & 4 van de promotiereeks van vorig jaar,
* de eerste 2 van de runners-up van vorig jaar.

De volgende spelers hebben het recht om in de runners-up te spelen :

* de overige spelers van de promotiereeks van vorig jaar,
* 3 & 4 van de runners-up van vorig jaar,
* de eerste 2 van de open reeks van vorig jaar.

Indien spelers van dit recht geen gebruik wensen te maken, moeten ze dit ten laatste 14 dagen voor de start van het kampioenschap melden Nadien vervalt dit recht. Indien een speler geen gebruik maakt van dit recht, gaat het recht niet over naar een andere speler.

7.2 Wildcards

Het UC kent alle andere plaatsen toe. Het UC houdt rekening met de volgende criteria (vermeld in willlekeurige volgorde) :

* de geschiedenis en prestaties van de spelers in vorige clubkampioenschappen,
* de hoogste elo (Fide of nationaal),
* de deelname aan nationale en West-Vlaamse interclubs,
* het groeipotentieel van jeugdspelers.

De volgende randvoorwaarden zijn geldig bij het toekennen van de wildcards, indien er moet beslist worden tussen 2 spelers :

* een speler die niet aan het vorige CK niet meedeed, moet minstens 150 elopunten meer hebben (hoogste van FIDE en nationaal) vooraleer hij een wildcard kan afnemen van een speler die wel het vorige jaar meedeed,
* bij spelers die het jaar ervoor in dezelfde reeks speelden, is de uitslag (inclusief scheiding) van het vorig CK doorslaggevend.

Artikel 8. Voorwaarden deelname

Enkel clubleden kunnen deelnemen aan het clubkampioenschap.

Het deelnamerecht bedraagt 15 € voor senioren en 10 € voor jeugdspelers en omvat het speelgeld voor alle ronden.

Een deelnemer mag niet starten aan het clubkampioenschap indien het lidgeld en het deelnamerecht niet betaald zijn.

Artikel 9. Tempo en aanvangsuur

Het tempo bedraagt 1u 30 min voor 40 zetten + 30 min + 30 sec bonustijd per zet vanaf zet 1.

Notatie is altijd verplicht.

De partijen worden gestart om 20u30.

De default time bedraagt 45 minuten.

Een speler die om 21u15 zonder geldige redenen nog niet in het lokaal aanwezig is verliest de partij met forfait.

Artikel 10. Uitstellen van partijen

De heenronde moet afgewerkt zijn voor 1 januari 2018 en de terugronde moet afgewerkt zijn voor 1 april 2018.

Het uitstellen gebeurt ten laatste op de donderdagavond 20u30 voorafgaand aan de partij en bij voorkeur met de KOSK-app. De ‘uitsteller’ verwittigt de TL en zijn tegenstander en ook de TL. Na donderdagavond 20u30 kan een speler niet meer uitstellen en wordt de forfaitscore toegepast.

Indien er sprake is van overmacht, kan de speler bij het UC een verzoek indienen. Het UC beslist ofwel dat de partij op een latere datum gespeeld wordt ofwel dat de forfaitscore blijft.

Een speler die uitstelt, moet ten laatste binnen de 7 dagen na de normale speeldag een nieuwe datum met zijn tegenstander en de TL hebben afgesproken. Slaagt hij daar niet in, dan kan het UC beslissen de partij forfait te verklaren.

De TL kan in onderling overleg met de betrokken spelers beslissen om de agenda voor de inhaalronde te wijzigen om zo het aantal inhaalpartijen te verminderen.

Een speler die een of meerdere partijen heeft uitgesteld, wordt geacht beschikbaar te zijn op de inhaaldata.

Een speler die zelf geen partijen heeft uitgesteld en die niet aanwezig kan zijn voor een geplande partij tijdens de inhaalronde, kan deze partij uitstellen en een nieuwe datum voorstellen.

Een partij kan altijd vooruit gespeeld worden mits verwittigen van de TL.

Artikel 11. Forfait

Indien een speler algemeen forfait geeft of uit het toernooi verwijderd wordt, gelden volgende regels :

Bij een dubbele round robin worden de heen- en terugronde als aparte tornooigedeelten beschouwd. Een speler wordt uit de uitslag van het tornooigedeelte geschrapt indien hij de helft of minder dan de helft van de partijen van dit gedeelte gespeeld heeft.

Bij een Zwitsers tornooi wordt een speler uit de uitslag geschrapt indien hij de helft of minder dan de helft van de partijen van dit tornooi gespeeld heeft.

Wanneer een speler 3 maal forfait geeft kan het UC beslissen hem uit het tornooi te verwijderen.

Wanneer een forfait invloed heeft op de kampioenstitel, promotie of degradatie worden de uitslagen geneutraliseerd.

Artikel 12. Eloverwerking

Het toernooi telt mee voor de nationale elo.

Artikel 13. Clubkampioen en Prijzen

De speler die eerste eindigt in de master reeks wordt de nieuwe clubkampioen.

Bij gelijke stand wordt er voor het toekennen van de titel een dubbele round robin gespeeld. Indien er nog geen beslissing is, wordt met de winnaars van het tiebreaktoernooi telkens opnieuw een nieuw dubbele round robin gespeeld tot er een beslissing valt. Het tempo voor het eerste toernooi is 20 min + 10 sec/zet. Voor het volgende toernooi 15min + 5sec/zet, en tenslotte 5min + 3sec/zet voor alle volgende toernooien.

Voor de geldprijzen wordt het scheidingssysteem niet toegepast. De geldprijzen worden gedeeld.

© 2013 – 2018 Olivia & Michaël